hlavní jídlaryby a seafood

Losos se zeleným chřestem

zveřejněno uživatelem Zdena Květen 15, 2015 0 komentářů
Chřestová sezona je tu. Chřest máme moc rádi, tak když je možnost, vždy se snažím z něj vařit, abychom se nabažili na rok dopředu. Není to jídlo na každý den, to ne, ale párkrát na něj dojde. Losos se zeleným chřestem je luxusní pochoutka, tak neváhejte a vyzkoušejte ji, dokud je chřest k mání.

V tomto jídle je chřest přílohou. Losos sám o sobě žádná dietka není. Ale všem nám chutná. Miluju lehkou ovocnou vůni čerstvého lososa. A chřest, ten jsem dnes koupila v Lidlu, byl krásný, vypadal velmi svěže. Jídlo je velmi snadné na přípravu.
Potřebujete:
  •  porce lososa, měli jsme 120 – 150 g na osobu, až na syna, ten zpucnul 200 g porci a konstatoval, že jediná chyba tohoto jídla je, že je v něm málo lososa, takže tak nějak
  •  500 g balení zeleného chřestu
  •  koření na ryby, měla jsem směs Od Antonína
  •  kousek másla
  •  olivový olej
U chřestu by se měly ulámat nebo odřezat konce (když dolní konec chytnete a ohnete, měla by se dřevnatá část sama ulomit). Běžně to dělám, někdy se mi zdá, že se ulomilo moc, tak ochutnám z místa lomu a pokud není hořký, z odlomeného konce trochu odříznu. Přeci jen, je mi líto tolik vyhazovat. Ale teď byl chřest opravdu krásný a konce vůbec nebyly hořké, tak jsem tento krok vynechala. Chřest jsem v dolních částech oloupala škrabkou, ale zase, u zeleného by se nemuselo. Nemám hrnec na chřest, nevešla bych se do kuchyně, tak používám vysoký hrnec, chřest svážu provázkem a postavím do hrnce s vroucí, osolenou vodou tak, že hlavičky zůstanou nad hladinou. Vařte asi 5 – 7 minut. Vyndejte, propláchněte ledovou vodou nebo dejte do misky s ledovou vodou.
Porce lososa okořeňte. Opečte na pánvi z obou stran, jak máte rádi. Doba se liší podle tvaru a tloušťky porce.
Na druhé pánvičce rozpusťte 1 – 2 lžíce másla. Chřest nakrájejte zhruba na třetiny a na másle krátce poměrně zprudka opečte (hlavičky nechte bokem), ať má místy hnědou barvu, celé to trvá 2 – 3 minutky. Nakonec přidejte hlavičky a jen lehce prohoďte.
Pak už podávejte, pokapejte citrónem podle chuti.

Také se Vám může líbit

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.