bez masahlavní jídlak zakousnutísaláty a lehká jídla

Plněné žampióny

zveřejněno uživatelem Zdena Červen 21, 2017 0 komentářů

Chuť jsem na ně dostala v obchodě, na tácku ty 4 velké klobouky vypadaly tak lákavě, že už jsem je viděla na pekáči. Neodolala jsem. Plněné žampióny můžete naplnit dle libosti. Já jsem to měla tentokrát v bezmasé variaci s žervé, Pecorinem a bylinkami. Můžete je podávat jako předkrm, ale ruku na srdce, kdo doma chodujete? My teda ne, sníme tak akorát jedno jídlo a máme dost, ani polívku nejíme s hlavním jídlem, ale máme ji jako samostatný hlavní chod. Snad s výjimkou vývarů, což mi připomíná, že jsem právě vyvařila skelet z bio kuřete, tak se na lehkou polívčičku chystám. Ale plněné žampióny si můžete dát jako výborný lehký oběd se salátem nebo je přiložit k lehkému masu. Já jsem na ně byla náhodou sama (chuť na ně byla opravdu velká, když jsem si sama sobě pekla, většinou se mi moc pro mne samotnou vařit nechce) a dva snědla k večeři se salátem. Druhé dva jsem si druhý den ohřála v práci k pečenému prsíčku z onoho bio kuřete a ač jídlo bylo ohřívané, jinou pro mne přijatelnou verzi v práci nemám, tak jsem si moc pochutnala.

Potřebujete:

  •  4 velké žampiónové hlavy. Ale neměla jsem Portobello, byly to klasické žampióny, ale veliké. Portobello by byly ještě větší a museli byste náplně připravit minimálně o polovinu více, raději rovnou dvojnásobek a naplnili byste je vrchovatě.
  •  100 g žervé
  •  50 g Pecorina nebo sýru parmazánového typu
  •  1 zelenou jarní cibulku
  •  1 PL sekané petrželky
  •  1 ČL sekaného čerstvého tymiánu nebo špetku sušeného
  •  olivový olej
  •  sůl, pepř

Houby očistěte. Do malého pekáčku kápněte olivový olej. Trochu pokapejte i vnitřek žampiónů. Náplň smíchejte v misce, podle chuti dosolte, dejte do hlaviček. Ty narovnejte do pekáčku a lehce zastříkněte olivovým olejem a opepřete.

Pečte v troubě vyhřáté na 160 °C 45 – 60 minut. Já nemám ráda, když nejsou pečené houby rozpečené dokonale, připadá mi, že pak chutnají jako guma a ruší mě vnímat ostatní ingredience.

plněné žampióny

Za to když je klobouček úplně vypečený, krásně voní a je jemný a měkký, tak je to jako byste si náplň postrouhali lanýžem. Zkrátka luxusní.

plněné žampióny

plněné žampiony

Také se Vám může líbit

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.