inspirace ze světak zakousnutípečivosladká jídla a dezertysnídaně

Hruškový karamelový koláč s vlašskými ořechy

zveřejněno uživatelem Zdena Listopad 6, 2017 0 komentářů

Luxusní podzimní lahůdka. Už pěkně dlouho mám v mezi recepty, co jsem si kdysi tiskla z internetu, připravený švýcarský ořechový koláč, který je tomuhle receptu dost podobný a ke kterému jsem se ale stále ještě nedokopala. Určitě na něj jednou dojde, protože je to vážně dekadentní lahůdka. Vzhledem k tomu, že jsem měla na míse připravené hrušky, které volaly po snědení, bylo jasno hned, jak jsem při courání Pinterestem zahlédla obrázek hruškového koláče s vlašskými ořechy. Ideální kombinace. A slaný karamel k tomu a hruškový karamelový koláč s vlašskými ořechy byl v troubě. Je to v tom nejlepším slova smyslu kavárenský kousek, který si dáte k dobrému kafi s výhledem na podzimní plískanice. Rozhodně doporučuji jej před podáváním přihřát buď krátce v troubě, nebo opatrně na malý výkon v mikrovlnce. Teplý je mnohem lepší, všechny jeho chutě daleko lépe vyniknou.

Potřebujete:

  •  100 g másla
  •  100 g cukru
  •  1 vejce
  •  1 ČL vanilkového extraktu
  •  250 g hladké mouky
  •  ½ ČL soli
  •  slaný karamel z 1 hrnku cukru (dala jsem hnědý cukr Demerara), 100 g másla a 125 ml šlehačky, asi 1 ČL fleur de sel nebo z mlýnku čerstvě mleté hrubé soli. Tu dávám podle chuti, někdy trochu více než lžičku
  •  3 – 4 větší hrušky
  •  asi 3 hrsti vlašských ořechů jen tak v ruce nalámaných

Z másla nakrájeného na kostičky, cukru, soli, mouky a vanilkového extraktu v robotu nebo rychle v ruce vypracujte křehké těsto. Moc dlouho jej nemačkejte, zabalte do fólie a dejte aspoň na 30 minut do lednice.

Hrušky, pokud nemají moc tlustou slupku, neloupejte, jen vykrájejte jádřince a nakrájejte na malé lodičky.

V kastrolku si na malém plameni opatrně nechejte karamelizovat cukr. Opravdu si hlídejte, ať je oheň mírný, jinak se vám začne karamel připalovat. Pokud nevydržíte a cukr, který se začal roztékat u dna, zamícháte, naděláte si v hrnci hrudky, jak se cukr ochladí. Všechno pak bude trvat déle. Vím, o čem mluvím, mám s tím sama bohaté zkušenosti. Ale i tak se vám karamel udělá. Pak do něj po částech rozpusťte máslo a nakonec vmíchejte smetanu (ke šlehání). To už máte krásně hladkou karamelovou omáčku, které chybí k dokonalosti jen sůl.

Rozehřejte troubu na 180 °C.

Vyndejte těsto z trouby a ze 2/3 vyválejte mezi 2 foliemi placku na průměr kulaté pečící formy (kolem 30 cm). Dejte těsto na dno formy, okraje stačí zvednout docela málo, tak 1,5 – 2 cm. Vidličkou propíchejte dno.

Naložte do formy hrušky a bohatě pokapejte karamelem.

Dělala jsem to od oka, tak asi 6 PL. Potom podrobte hrušky vydatně ořechy a zase zakapejte karamelem.

Ze zbylého těsta si vyválejte placku a můžete si vykrájet nějaké tvary na ozdobení koláče. Dejte péct do vyhřáté trouby na 40 – 45 minut.

Po upečení musíte koláč nechat zchladnout, ne úplně vystydnout, ale z trouby bude jednak moc horký na jídlo a jednak se bude rozpadat. To je u podobných koláčů vždy stejné. I tak počítejte s tím, že první dílek, který budete z formy dolovat, bude mít trošku pocuchanou fazónu. Lépe to půjde, když budete péct v otvírací dortové formě. Podávejte s ušlehanou šlehačkou polité zbylým karamelem. Pokud si chcete pořádně zahřešit, přidejte kopeček vanilkové nebo ořechové zmrzliny.

 

Také se Vám může líbit

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.