ze života

Na kurzu v Prakulu

zveřejněno uživatelem Zdena Listopad 24, 2015 0 komentářů
Nedá se nic dělat, ale musím se s vámi o tu radost podělit. Všichni tam chtějí, na kurz do Prakulu. Ani já nejsem výjimka. Ale sama bych se nevypravila.

Pomohla tomu moje kolegyně z bývalého pracoviště a přítelkyně, se kterou se teď už opravdu vidíme jen párkrát do roka. Vždycky jsme si užily spoustu legrace. Hanka je veselá kopa. A při posledním našem setkání na jednom semináři na jaře mi řekla, že k narozeninám dostala kurz v Pražském kulinářském institutu. Tak jsem hlasitě záviděla. A že je prý dobré mít parťáka, jestli bych nejela s ní.
To mi samozřejmě nasadila brouka do hlavy. Můj manžel je ale poklad a daroval mi ho k narozeninám taky.
Tak jsme konečně s Hankou po půl roce daly termín dohromady. Vybrali jsme si kurz Dokonalý steak, protože to je někdy oříšek.
V kurzu se upravovaly různé druhy masa:
  •  hovězí nízký roštěnec z odleželého masa

Na kurzu v Prakulu

  • vepřové karé z přeštického prasátka


Na kurzu v Prakulu

 

  • a kuřecí supreme, bez fotky 🙁

Lektorem kurzu byl výborný Zdeněk Marcín.

Byli jsme na odpoledním resp. večerním kurzu. Rozhodně doporučuji zajistit si odvoz domů, zejména pokud nebydlíte v Praze, jako my. Jedna paní na našem kurzu byla dokonce z Piešťan, tak ta tedy zůstávala v Praze přes noc. Ale byl tam i pán z Brna. Je vidět, že lidi se chtějí učit a bavit, a že kvalitu si prostě najdou a jsou ochotni tomu obětovat čas i peníze.
Rozhodně to celé stálo za to. Lektor byl fakt borec, který umí. Navíc nám vše dovedl skvěle vysvětlit a byl úplně v pohodě. To ovšem často lidi, kteří opravdu umí svojí práci, bývají a na nic si nehrají, protože to jednoduše nemají zapotřebí.
Dozvěděli jsme se, jak na které maso. Součástí byly i přílohy, takže jsme dělali mac and cheese, glazírovanou mrkev a blanšírované císařské lusky. Ty už nám ale připravil s výkladem pan Marcín, jinak bychom vše nestihli. K hovězímu byl ještě naprosto luxusní zapečený morek s bylinkami.
Nebudu tu popisovat, co a jak jsme dělali, to by se asi kluci z Prakulu zlobili. Dodám jen pár praktických postřehů. Pokud se chystáte poprvé vyrazit, mohou se vám hodit. Ti z vás, kteří jste již nějaký kurz absolvovali, víte své. 🙂
Za prvé, budete pít. Připravte se na to. Víno, pivo, samozřejmě nealko a taky slivovici. Ke konci kurzu je opravdu veselo. Jsme velký holky, takže jsme všechno v pohodě zvládly. Atmosféra byla opravdu uvolněná, skvělá.
Za druhé, budete jíst. A to tak, že hodně. Připravte se na to a vydržte přes den víceméně hladoví, když to přeženu. Nevím samozřejmě, jak je to na jiných kurzech, ale dostat do sebe během 5 hodin 3 flákoty, to je fakt síla. Není to véča pro klidný spánek. Já jsem hekala celou noc. Na poslední porci jsme dostali krabičky, takže jsme jen ochutnali a zbytek si zabalili s sebou. Příště bych asi požádala o krabičku už dříve a i kousek čuníka zabalila. Je to opravdu náročné. Chlapi se s tím poprali lépe, ale taky sotva dýchali. Mimochodem na kurzu byly síly vyrovnané, asi tak napůl kluci a holky.
Za třetí, uvolněte se. Zapomeňte na všechny starosti a poddejte se pohodě, která v Prakulu panuje. Vstřebávejte všechny cenné informace, kterých se vám dostane, ale jinak se neberte moc vážně a užijte si tu atmosféru.
Na kurzu v Prakulu
– my holky, co neděláme selfíčka, nevíme jak na to a pak nám chybí hlava
Účastníci jsou podobně naladěni a myslím, že nějaký protiva by to ostatním pěkně otrávil.
Během kurzu se přišel podívat i Roman Vaněk, zakladatel Prakulu. Tak to nám hned chlapi říkali, že se s ním musíme vyfotit, že to má rád, což tipuji, bude přesně naopak. Ale protože se nebojíme vlka nic, tak jsme do toho samozřejmě šly a pan Vaněk neměl šanci.
Je to vážně pohodový chlapík, přesně takový, jak ho znáte z Pekla na talíři nebo Jídla s. r. o.
– taky s lektorem Zdeňkem Marcínem
Abych to shrnula.
Užily jsme si to maximálně, viď Hani?
Spoustu věcí jsme se dozvěděly a pobavily se, jak to máme rády. Byla legrace a naprostá pohoda.
Ani na chvíli mi nebylo líto investovaných peněz, je to školení s nadstavbou. Rozhodně se někdy ještě do Prakulu vypravím. Chtělo by to nějaké kulatiny :-).
Kluci a holky, pokud nevíte, co svým protějškům, kteří rádi vaří nadělit, tohle je FAKT dobrý dárek.
P. S.: fotky mám naprosto příšerné, jsou jen z telefonu a kolega z kurzu, co nás fotil, taky nebyl zrovna profík. Ale to nevadí, dám to sem. Příště si vezmu foťák, aby to k něčemu vypadalo. Ono ale stejně není moc času na focení, buď vaříte nebo jíte nebo pijete.

Také se Vám může líbit

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.