hlavní jídlainspirace ze světas masem

Pizza s Bresaolou a roketou

zveřejněno uživatelem Zdena Březen 5, 2016 0 komentářů

Jednoduchá a naprosto vynikající. Poprvé jsem ji měla před lety o jarních prázdninách v Livignu v restauraci. Ač by nemuselo, překvapilo mě, že vlastně hlavní obloha na pizze je přidána až po upečení. Pizza s bresaolou není tedy úplně klasická pizza.

Naprosto logicky, bylinky by upečením nezískaly a sušené maso také není vhodné k tepelné úpravě. Bresaola je sušené hovězí, je vynikající, ale také to není nejlevnější záležitost, tak pokud nemáte Bresaolu, nezoufejte, chutná sice úplně jinak než běžně dostupná Schwarzwaldská šunka, ale i tu můžete klidně použít, pizza bude také moc dobrá. Případně použijte jiný typ sušené šunky. My jsme si Bresaolu přivezli z Livigna, kam jsme se zase po pár letech vrátili zalyžovat si (jiná věc je, že jsem půl týdne byla v posteli s virózou, ale to teď není podstatné). Takže to byl náš suvenýr z dovolené.

pizza s bresaolou
Vlastní těsto na pizzu dělám stále podle stejného receptu zde. Pekla jsem na šamotové desce z Tchiba, kterou jsme rozpálila v troubě na dolním roštu na 230 stupňů Celsia s programem na pizzu. Těsto dávám na pečící papír, i když se píše, že se má dát přímo na desku, ale to nedokážu. Mám těsto opravdu tenoučké, pěkně se s ním pracuje a po upečení je pizza krásně vypečená, ale nejsem schopná ji ani pomocí dřevěné podložky k tomu určené na desku přesunout. Papír mi zajistí, že ji do trouby dostanu a jsem tak spokojená.
Potřebujete:
  •  vykynuté těsto na pizzu
  •  2 – 3 PL olivového oleje
  •  1 stroužek česneku
  •  Mozzarellu
  •  pepř
  •  Bresaolu nebo sušenou šunku, stačí cca 3 plátky na 1 pizzu průměru kolem 30 mm
  •  roketu případně rukolu, jsou příbuzné, chutnají podobně a hodí se obě
  •  sýr parmezánového typu
Postup je velmi jednoduchý. Než začnete chystat pizzu, je třeba aspoň půl hodiny žhavit desku v troubě. Pak si vezměte bochánek těsta a vytahejte na placku, můžete si pomoct válečkem a pak vytahovat na požadovaný průměr. V mističce smíchejte nastrouhaný česnek a olivovým olejem a pak jím potřete těsto. Posypte čerstvě mletým pepřem a natrhejte asi půl bochánku mozzarelly na jednu pizzu.
Přeneste do rozpálené trouby na desku, pečte 10 minut.
Pomocí podložky velmi opatrně, ať se nespálíte, vyndejte pizzu z trouby.
Na povrch natrhejte sušené maso na drobné kousky, pamatujte, že se poněkud hůře ukousne, je proto lepší mít natrháno na kousky, abyste si při prvním soustu nestáhli celý plátek z pizzy dolů. Posypejte natrhanou roketou nebo rukolou a loupáčkem na brambory nastrouhejte ledabyle tvrdý sýr. Můžete ještě zakapat olivovým olejem.

Také se Vám může líbit

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.