inspirace ze světak zakousnutípečivosaláty a lehká jídlasnídaně

Grilled cheese – grilovaný sýrový sendvič

zveřejněno uživatelem Zdena Červen 14, 2016 0 komentářů

Jak už název napovídá, grilled cheese vyžaduje v první řadě sýrovou náplň, která se při opékání či grilování rozteče a vytvoří fantasticky chutnající tekutou hmotu v chlebovém obalu. U nás máme smažáka, v Americe zase grilled cheese. Co se rozhodnete přidat k sýru, je už na vás. I kdyby nic, bude to dobrý. Nebo stačí jen šunka, trochu grilovací omáčky nebo kečupu, kolečko rajčete nebo jiná zelenina. Grilled cheese můžete připravovat v kontaktním sklapovacím, neboli panini grilu. To je super, hlavně když potřebujete chleby udělat pro více lidí. Navíc je praktické, že se zároveň zahřívají obě strany. Můžete jej ale udělat i na žebrované či obyčejné pánvi. To doporučuji, pokud budete připravovat 1 – 2 chleby. Stačí dát na pánev z jedné strany, pak na sendvič položíte krájecí prkénko a přitlačte jej, ať se zplacatí, po otočení zase položíte prkénko na druhou, již opečenou stranu. Výsledný efekt je stejný jako z kontaktního grilu, jen to trošičku déle trvá.

Kitchen-5354

Potřebujete (na mojí verzi pro jednoho):

  •  1 krajíček dobrého chleba na 2 půlky
  •  2 plátky šunky
  •  sýr – to je kapitola sama o sobě, čím lepší zvolíte, tím lepší bude sendvič. Ale i s obyčejným roztopitelným sýrem bude sendvič s´dobrý. Pokud je sýr málo výrazný, nepřehánějte to s ostatními ingrediencemi. Nepoužívejte tvrdé sýry, které se neroztopí (Parmazán, Pecorino) ani sýry typu Feta či čerstvý kozí sýr. Chce to dobře v teple roztékající se sýr, ostatní je už na vás, co máte rádi.
  •  trošku másla na namazání
  •  grilovací omáčku
  •  pokud máte nějaké pikantní, chuťově zajímavé chutney neboli čatní :-), tak přišla jeho chvíle. Já jsem si vloni vyrobila z červené řepy a pro tyto účely je naprosto nedostižné.
  •  hrubozrnnou hořčici
  •  rukolu nebo mangold či trochu jiného lupení, které snese trochu tepla, nemá moc cenu dávat obyčejný salát, protože se úplně ztratí, jak zavadne. Já jsem dala rukolu a – dobrý
  •  můžete dát plátek rajčete, pickles, olivy to už je na vás

Plátky chleba lehoučce potřete máslem. Na jeden plátek dejte čatní, na druhý trochu hořčice a grilovací omáčky.

grilled cheese

Na čatní dejte plátky šunky, na druhou půlku zeleninu a sýr, přidejte olivy, pickles, zkrátka co jste vybrali. Jednu půlku dejte opatrně na druhou a podle potřeby, pokud něco vypadlo, zastrkejte to do sendviče. Ten pak stlačte, ať se celý zpevní. Pokud grilujete v grilu, dejte sendvič do něj, pokud na pánvi, tak na rozehřátou pánev. Předtím ji potřete lehce máslem a použijte metodu s prkýnkem. Pečte z obou stran a pomalu, dostatečně dlouho, aby se sýr roztopil a chléb zvenku pěkně opekl.

grilled cheese

 

Podávejte horké.

grilled cheese

grilled cheese

Také se Vám může líbit

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.