bez masahlavní jídla

Pečené květákové karbanátky

zveřejněno uživatelem Zdena Březen 20, 2016 0 komentářů
Ano vím, že teď koupený květák bude určitě samé zdraví, hlavně když má velikost fotbalové mičudy.

Ale jak říká moje babička – einmal ist keinmal. Někdy neodoláme. Nemám potřebu kupovat v tomto období rajčata a okurky, nemají žádnou chuť, a jestli je mám nebo ne, není rozdíl. Ale květák nebo brokolice, to mi nevadí, chutná mi i v zimě. Květákové karbanátky jsou klasický květákový recept, ale dají se dělat i v troubě, jsou výborné a s mnohem menším množstvím tuku.

Tyto karbanátky jsou pečené na plechu v troubě pěkně do křupava s minimem oleje na povrchu.

Potřebujete:

  •  1 malý nebo polovinu velkého květáku povařeného v osolené vodě maximálně 5 – 10 minut, měl by být měkký, ale držet formu, nesmíte jej rozvařit
  •  120 g strouhaného tvrdého sýru podle vaší chuti nebo stavu lednice
  •  1 balení lahůdkového nebo uzeného tofu
  •  1 vejce
  •  2 PL jemné strouhanky
  •  sůl podle potřeby
  •  2 PL čerstvých nebo mražených bylin (petrželka nebo bazalka)
  •  strouhanka nebo Panko hrubá strouhanka na obalení (více zde)
  •  rostlinný olej na plech

Povařený květák vyndejte na cedník a nechejte mírně zchladnout a řádně okapat, nesmí v něm zůstat voda. Potom jej nožem nasekejte hodně najemno, u toho se můžete pěkně vyřádit, je to celkem zábava, ale budete muset pracovat na velkém prkénku nebo rovnou na válu.

Stejnou drť udělejte z tofu. Sýr nastrouhejte na jemném struhadle.

Do mísy dejte květák, tofu, sýr, vejce, 2 PL strouhanky a bylinky. Vše nejdříve promíchejte vařečkou. Pak je nejlepší do toho strčit ruku a pořádně hmotu propracovat, aby se pěkně spojila, jde to celkem snadno.
Do hlubokého talíře nasypte asi 2 hrsti hrubé strouhanky. Lžicí naberte hmotu na karbanátky, udělejte v ruce kouli. Těsto se nelepí, nemusela jsem si v mezidobí ani nijak moc omývat ruce, vše bylo tak nějak přiměřené. Kouli oválejte ve strouhance, jako když děláte sněhuláka, nakonec ji splácněte na asi 1 cm tlustý karbanátek.

Na velký plech si rozetřete asi 3 PL oleje. Položte karbanátek na plech a pak jej otočte, bude tak z obou stran velmi lehce omaštěný. Takto zpracujte všechno těsto. Mně se sotva vešly placičky na plech, musela jsem si zahrát tetris a trošku přesunovat, ale nakonec jsem to zvládla. Těsto nijak nevyběhne, tak můžete dávat opravdu těsně k sobě.

Troubu rozpalte na 200 – 220 °C. Dejte péct na 30 minut. Ale může se stát, že po této době ještě nebude povrch zlatý, někdy to stačí, někdy trvá i kratší dobu, tak hlídejte posledních 5 – 10 minut. Já jsem tentokrát nakonec přehodila program v troubě na gril na 220 °C a přidala 10 minut.

Podávejte se salátem, s bramborem nebo s kysanou zeleninou či bagetou. Můžete přidat zakysanou smetanu či majonézu, zkrátka, co máte rádi.

květákové karbanátky

Také se Vám může líbit

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.