sladká jídla a dezertysnídaně

Švestkový koláč z kynutého těsta

zveřejněno uživatelem Zdena Říjen 12, 2015 0 komentářů
Není to jen tak obyčejný švestkový koláč, je nejlepší z nejlepších. Nedávno jsem tenhle koláč dostala od mamky, a i když se jinak ovládám, tentokrát jsem se nehorázně spustila.

Recept na těsto je od tety z Korytné. Už jsem tu od ní měla recept na Boží milosti. Jde o recept na olejové těsto na moravské koláčky. Určitě je tu taky někdy najdete, protože moravské koláčky v naší rodině jedou. Moje moravská babička je musela dělat vždycky, když jsme přijeli na návštěvu, často počkala a pekly jsme spolu. Receptů na těsto je plno. Rozhodně se tento , pro mě nový, chystám příště na koláčky použít
Teď ale máme místo koláčků koláč a báječný.
švestkový koláč
Potřebujete:
  •  400 g hladké mouky (100 g jsem nahradila celozrnnou hladkou pšeničnou moukou, příště zkusím její podíl zvýšit)
  •  100 g polohrubé mouky
  •  70 g čerstvých kvasnic (zdálo se mi to moc, ale dala jsem je, těsto je totiž poměrně těžké, tak asi proto je kvasnic potřeba více, fungovalo to dobře)
  •  120 g cukru
  •  200 ml slunečnicového oleje
  •  4 žloutky
  •  ¼ l teplého mléka
  •  ½ ČL soli

Do mísy dejte mouku, udělejte důlek a nalijte vlažné mléko, dejte lžíci cukru a nadrobte kvasnice a promíchejte je s mlékem a cukrem a trochou mouky v důlku. Přikryjte a nechte kvásek vzejít.

Můžete si jej samozřejmě připravit v samostatné míse a pak přidat k mouce. Po vzejití kvasnic přidejte ostatní ingredience a zadělejte těsto.
Nechte vykynout asi 40 minut, až těsto zdvojnásobí objem, pak promíchněte rukou. Nechte ještě půl hodiny.
Rozpalte troubu na 180 °C.
Vezměte velký plech a buď jej vymažte nebo použijte pečící papír či podložku. Těsto dejte na plech a mokrýma rukama rozprostřete po plechu. Můžete i část těsta dát na malý kulatý plech, celý koláč pak bude po nakynutí v troubě při pečení celkově nižší. Povrch poklaďte půlkami či čtvrtkami švestek a posypte drobenkou.
Dejte péct na půl hodiny, ke konci hlídejte.

Také se Vám může líbit

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.