k zakousnutípečivosladká jídla a dezertysnídaně

Makový koláč s vlašskými ořechy

zveřejněno uživatelem Zdena Říjen 17, 2016 0 komentářů

Výborný a vláčný tenhle makový koláč, ideální k odpolední kávě. Když jsem byla malá, byl makovník velmi oblíbený. Dokonce i ten kupovaný nám chutnal. Nevím, jestli by mi chutnal i dnes. Ale s jistotou mohu říct, že pokud jste makoví, s tímhle koláčem neuděláte chybu.

Mák je učiněný poklad. Hlavně, pokud se obsahu vápníku a železa a hořčíku týká. Z máku si můžete vyrobit makové mléko, které je nedostižné právě díky obsahu vápníku, kam se za ním kravské mléčko hrabe. Výroba takového mléka je velmi snadná. Na noc namočíte 100 g máku do půl litru vody a druhý den to všechno v mixéru pořádně rozmixujete. Potom už je stačí slít přes jemné plátýnko. Já to dělám tak, že si asi na 4 x přeloženou vázu dám do velkého trychtýře a postupně přelívám přímo do čisté lahve. Zbylou makovou hmotu můžete klidně přidat k máku do koláče. Takové mléko, pak použijte třeba do vloček, granoly nebo na koktejly. Má trochu svojí chuť, ale já ho mám moc ráda. Pokud by vám ta “makovina” vadila, v těchto jídlech ji ani vnímat nebudete.

makový koláč

Potřebujete:

  •  ¾ hrnku máku
  •  1 ½ hrnku polohrubé mouky
  •  2 ČL prášku do pečiva z vinného kamene
  •  ½ ČL sody
  •  200 g změklého másla pokojové teploty
  •  150 g hnědého cukru
  •  4 vejce, ty vyndejte z lednice spolu s máslem a nechejte je rovněž ohřát na pokojovou teplotu (aspoň 30 minut, případně je namočte do misky s teplou vodou a nechte ohřát)
  •  1 PL vanilkového extraktu
  •  velká hrst sekaných vlašských ořechů
  •  šťáva z půlky citrónu

Rozehřejte troubu na 180 °C.

Mák pomelte (sama mlýnek na mák nemám, mám pro tento účel koupený tříštivý mlýnek na kávu a používám jej výhradně na mletí máku (případně výjimečně nějakých semínek), je to bezvadně rychlé a snadné)

V míse smíchejte všechny suché ingredience včetně máku.

V robotu utřete máslo s cukrem do světlé pěny.

makový koláč

Potom pomalu, po jednom vetřete vejce. Nechejte nastavenou nízkou rychlost, ať se vám vše nesrazí. Pokud by se přeci jen srazilo, přidejte část z mouky, kterou máte připravenou. Pomůže to lépe zapracovat vajíčka. Potom přidejte suché ingredience a promíchejte, Přidejte citrónovou šťávu a ořechy, zamíchejte.

Směs dejte do pekáčku cca 20 x 30 cm na pečící papír. Nandejte ji tam velkou lžící a mokrou rukou srovnejte.

makový koláč

Pečte ve vyhřáté troubě 30 – 40 minut podle barvy.

makový koláč

makový koláč

makový koláč

makový koláč

Také se Vám může líbit

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.