inspirace ze světak zakousnutíostatnísaláty a lehká jídlaze života

Thomyho zálivka na salát

zveřejněno uživatelem Zdena Červen 9, 2017 0 komentářů

Už je to 25 let, co jsme Thomyho s Julií poznali ve Švýcarsku na našich stopovacích studentských cestách po Evropě. Stali se našimi přáteli a inspirací na celý život. Julie před pár lety prohrála svůj boj s nepřítelem, na jehož síly nestačila a opustila nás. Thomyho jsme po několika letech navštívili loni v létě. Nezměnilo se nic, stále je přítel a stále inspirace. Učí se být sám, ale jeho energie a přístup k životu jsou tu a my se i teď máme co učit. Když jsme po revoluci začali jezdit ven, byli jsme jak na měsíci, všechno bylo jiné, všechno. A to, co jedli naši přátelé jsme z velké části vůbec neznali, všechno jsme se učili. Tenkrát jsem z prvních cest vozila tlusté sešity popsané recepty. Thomyho majonéza a salátová zálivka je jedna ze stálic. Je to v podstatě velmi primitivní a jednoduchý recept, ale o to lepší. Recepty si ale vozíme i teď, loni jsem podle Thomyho dělala sterilovanou cuketu k raclette – zde.

K výrobě majonézy, resp. zálivky používám čerstvé syrové vajíčko. Zdroj mám prověřený, tak se vůbec nebojím. Tohle rozhodnutí je na vás.

Potřebujete:

  •  1 čerstvé domácí vejce pokojové teploty od ověřené slepičky
  •  150 ml rostlinného oleje (slunečnicového, řepkového za studena lisovaného, případně jiného podle vaší chuti. Ale pro začátek bych doporučila spíše olej chuťově neutrálnější)
  •  1 ČL Dijonské hořčice
  •  ½ ČL curry koření
  •  ½ ČL sladké uzené papriky
  •  1 PL citrónové šťávy nebo bílého vinného octa
  •  1/4 ČL soli, dochutit pak můžete podle potřeby
  •  vychlazený vývar, může být i z kostky, ale v bio kvalitě bez glutamátů a jiné chemie. Vývaru potřebujete stejný objem, jako budete mít majonézy. Mně to vyšlo na 250 ml.

Do nádoby tyčového mixéru dejte vejce, zalijte olejem a přidejte ostatní ingredience. Mixovací nástavec dejte na dno nádoby, zapněte mixér a pomalu vysunujte nástavec v nádobě nahoru. Majonézu budete mít hustou během pár vteřin. Je důležité, aby ingredience měly podobnou teplotu a dobře se spojily. Ochutnejte, případně přidejte trochu soli, citrónové šťávy či hořčice.

Teď máte hotovou Thomyho majonézu :-).

Pokud chcete zálivku na salát, metlou do majonézy vmíchejte stejný objem vychladlého vývaru. Potom zálivku přelijte do uzavíratelné nádoby, kde ji budete skladovat. Zavřete a protřepejte.

Skladujte v lednici, kde vám pár dnů vydrží. Vždy když po ní sáhnete, bude třeba znovu ji pořádně protřepat a spojit znovu oddělený vývar od majonézy.

Zálivku připravuji vždy v období, když je sezóna salátu a tím pádem jej máme často a zálivka nikdy dlouho nevydrží. Já osobně ji miluji, mohla bych si ji lít na kde co.

Také se Vám může líbit

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.