k zakousnutísladká jídla a dezertyze života

Mascarpone krém s ovocem

zveřejněno uživatelem Zdena 10 března, 2019 0 komentářů

Naprosto jednoduchý, famózní a dekadentní dezert. Dělala jsem ho na Valentýna, kterého teda vůbec nedržíme, ale ruku na srdce, proč si neudělat radost. A trochu klidu, dát si dobrou večeri, hned po ní nepouštět počítač a nepracovat. Ideální příležitost jeden večer vypnout. Takže ne, neslavíme ho. Jo a zapomněla jsem napsat, že jak bylo celý den krásně, tak jsme si ten flank steak ugrilovali venku na uhlí a Rioja byla taky neskutečná. No řekněte, nechce to pak dezert plný lásky? Mascarpone krém s višněmi nebo malinami nebo lesním ovocem, zkrátka mascarpone krém s ovocem. Je to jedno. Chce to ale spíš výraznější ovoce, trochu kyselé, aby tu hustotu mascarpone ovoce prorazilo…Valentýnský recept sice se zpožděním, ale nejen na Valentýna je hezké si dopřát tuhle společnou sladkou chvilku.

Potřebujete (na 4 porce):

  •  1 mascarpone
  •  1 kelímek šlehačky
  •  2 – 3 PL lemon curd nebo lime curd
  •  pár výraznějších sušenek, výborně se hodí třeba speculatius, lotusky či podobné
  •  asi 1 – 2 hrnky rozmrazeného ovoce. Já jsem s višněmi vůbec nic nedělala, odpoledne jsem je vyndala z mrazáku a nechala v misce rozmrznout. Višně, co jsem měla byly mimořádně sladké, takže jsem je nemusela vůbec doslazovat.

V misce promíchejte mascarpone s lemon curd dle chuti. Nepřidávala jsem už vůbec žádný cukr, nebylo to třeba. Ušlehejte šlehačku a opatrně ji vmíchejte do krému.

Do misek nadrobte trochu sušenek, pokapejte šťávou z ovoce a dejte trochu ovoce, na to krém  a celé vrstvení zopakujte ještě jednou. Šťávu z ovoce nakapejte nakonec navrch, posypte sušenkami a dozdobte ovocem.

Takhle jednoduché to je!

Také se Vám může líbit

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..