Tak jasně, že musel přijít ještě nějaký další recept s dýňovým pyré. Po lasagních mi ho ještě dost zbylo. Pytlík jsem dala do mrazáku, a když jsem namáčela vločky, tak mě napadlo, že zkusím i tohle. Určitě jsem podobné variace už někde viděla, tak proč si porridge s dýňovým pyré nedat k snídani, že? Je to hrozně jednoduché, dalo by se říct, že na tom nic není. Ale byla to bašta, tak vám to taky naservíruju. Protože dýňové pyré jsem měla jen z čisté dýně, tak jsem se rozhodla přidat trochu vůně, které by se použilo v dýňovém sladkém pečení, trochu skořice, muškátového oříšku a vanilkového extraktu. A ořechy, to je už pak jasné, že s medem a máslem všechno doladí.
Potřebujete na asi 3 porce:
- 1 hrnek ovesných vloček
- 2 hrnky tekutiny. Buď používám rostlinné mléko, nebo napůl míchám vodu s normálním mlékem. Pokud nechávám namáčet vločky přes noc, což běžně dělám, tak je namočím do vody, tak do 1 ½ hrnku. Ráno pak přidám ½ až ¾ hrnku mléka. Když namáčíte přes noc, tak vám do rána všechna volná tekutina zmizí. Vločky budou úplně nacucané a kaši budete mít doslova raz dva hotovou. Jinak nechejte namáčet asi půl hodiny, i to už je dost na to, abyste kaši měli za chvilku.
- špetku soli, bez ní to nejde. Hned na kaši poznáte, že jste ji tam nedali. Občas zapomenu, tak vím…
- ½ ČL skořice (já používám cejlonskou, miluju ji)
- špetku muškátového oříšku
- 1 ČL vanilkového extraktu
- 3 vrchovaté PL dýňového pyré
- máslo, med a ořechy na oblohu a ještě špetku skořice na posypání.
Namočené vločky s mlékem nebo tekutinou podle vaší volby dejte do hrnce a dejte vařit. Přidejte koření, a když už se mírně vaří, vmíchejte pyré. Na talíři poklaďte tenkými plátky másla. To samozřejmě nemusíte dělat, ale já tam máslo prostě musím mít. Posypte ořechy a pokapejte medem nebo javorovým či jiným sirupem. Už zase slintám, jen o tom píšu. Vločky a kaše z nich, ty zkrátka můžu, stejně jako jiné obilné kaše. Chystám se i na slané verze, tak se tu nejspíš taky někdy objeví.