sladká jídla a dezertysnídaně

Jahodový pohár – cheesecake do skleničky

zveřejněno uživatelem Zdena 10 června, 2016 0 komentářů

Dozrávají jahody a to je období, kdy musíte využít těchto darů. Nejlepší jsou jen tak, čerstvé s trochou smetany nebo se šlehačkou. Můžete si ale udělat jahodový pohár. Určitě máte spoustu oblíbených způsobů, jak jahody doplnit do této pochoutky, s čím je zkombinovat. Já se už dlouho chystám na tenhle cheescakový pohár. Moc mi chutnal šlehačkový krém, který jsem dělala na malinový dort a říkala jsem si, že jej musím připravit i s jahodami. Jenže na dort teď není čas, jsme hrozně rozlítaní a pořád není někdo doma, resp. dost často jsem doma jen já. A já teda pro sebe dort dělat nebudu, to by nedopadlo dobře. Ale pohár, to je něco jiného. Ten si snadno odpustím, jde jen o takový pidihříšek.

jahodový pohár

Potřebujete:

  •  misku jahod, asi 300 g až půl kila
  •  200 g balení cream cheese (třeba Lidl – tmavě modré balení, žádné odtučněné verze neberte.)
  •  200 g šlehačky
  •  2 – 3 PL vanilkového cukru, podle kyselosti jahod
  •  ovesné sušenky, jaké seženete, mohou být i nějaké jiné, máslové křehké sušenky, výborné by byly i Koka. Optimální by bylo si samozřejmě sušenky upéct. To ovšem teď je mimo mojí realitu. Ovesné máme moc rádi anglické Digestives od Mc Vittie’s, jsou vážně výborné, nejlepší.

jahodový pohár

Ušlehejte šlehačku. Rozmixujte sýr s cukrem dohladka a pak opatrně vmíchejte šlehačku.

Rozmačkejte nahrubo misku jahod, můžete je také nakrájet na drobné kousky. Obecně doporučuji, pokud budete pohár hned konzumovat, jahody rozmačkejte. Pokud půjde ještě do lednice a budete jíst později, nakrájejte nadrobno.

jahodový pohár

Do poháru nadrobte sušenky, na to dejte vrstvu jahod, na ně krém a tak dále. Navrch můžete dát ušlehanou šlehačku a jahody nebo jen vrstvu krému a jahody, případně můžete vše zalít javorovým sirupem nebo čokoládovou polevou.

jahodový pohár

Také se Vám může líbit

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..